top of page

הקורסים הנלמדים ביה"ס יהל"ם

מחוננים (ג-ו)

אמנות - מנחה: דיתי יגר-אבדר

כיתות ו'
עיסוק בתחומי הפיסול והציור, במושגים וטכניקות עבודה וחשיפה לאמנים ויצירותיהם. תוך שימת דגש על פיתוח הביטוי האישי והיצירתיות. 

                                                                                        

זואולוגיה - מנחה: נעה עומייסי

כיתות ג'
מושגי יסוד על עולם החי המיון וחשיבותו, השיחור למזון, בתי גידול מגוונים ונדידת בע"ח. משפט מבויים בנושא "נדידת שקנאים", כל זאת דרך משחק,פעילות קבוצתית, צפייה בקטעי וידאו ומצגות, דיונים מעמיקים, מפגש עם בעלי חיים, ליטוף, צפיה וסיור בשדה הקרוב. 

   
חשיבה לוגית – מנחה: מוטי ולהויז

כיתות ה'
פיתוח החשיבה המילולית והמספרית עד כדי רמת יישום. גירוי המחשבה ומתן כלים שבעזרתם התלמיד ייצור,ישאל ויתכנן אסטרטגיות חשיבה. יסווג חידות לקבוצות שונות וכיצד לפתור אותן,לתרגל את צורת  החשיבה המשמשת לפתרון חידות במהירות ובמיומנות.

                                                                                            

חקר - מיומנויות חשיבה - מנחה: עמוס וולף

כיתות ה-ו

נחשף לתהליך שמטרתו לפתח כישורי חקר וחשיבה הגיונית, יצירתית וביקורתית. תוך עידוד לשאול שאלות, להעלות השערות מגוונות ויצירתיות , לאסוף מידע, לפתח זיכרון ולהגיע למסקנות מבוססות וכל זאת תוך שיתוף פעולה ועבודת צוות במגוון פעילויות כמו: תעלומות, משחקי חקר, חידות בניה ועוד.

 
קומיקס ואנימציה - מנחה: ניר מולד

כיתות ד'

יצירת דמויות מצוירות, תוך התנסות מעשית בציור קומיקס וקריקטורה ויצירת סיפורים מצוירים בדרכים שונות. פיתוח היכולת הקומית וצילום סרטוני אנימציה בטכניקת "סטופ-מושן", ליצירת אנימציית פלסטלינה.

משפטים - מנחה: סיגל גולדמן

כיתות ה
היכרות עם עולם המשפט הישראלי הסבוך והמרתק. לימוד מונחי יסוד מנחים, עיסוק בהבדלים בין ענפי המשפט הפלילי והאזרחי, ניתוח פסיקה רלוונטית, הבנת הרציונל שבמבנה מערכת בתי המשפט, דרכי פעולתה ואת חשיבותה לקיום הדמוקרטיה הישראלית. 

  
אסטרונומיה - מנחה: שולמית דרור

כיתות ה

על איזה ירח יש התפרצויות געשיות אדירות? כיצד נולד כוכב? מה קורה כשכוכב מתפוצץ?נתייחס לשאלות רבות מתחום האסטרונומיה וחקר החלל. נלמד על מבנה מערכת השמש וכוכבי הלכת, תוך התמקדות בממצאי חלליות מחקר. נעסוק בפרטים הרלוונטים מתחום הפיסיקה וכן מושגים מסקרנים כגון: חורים שחורים, שביטים, מטאוריטים ועוד.

לוגיקה - מנחה: ד"ר יואב ברויאר

כיתות ו

נפגוש בלוגיקה מזוויות בלתי שגרתיות. נפתור חידות שיחייבו חשיבה הגיונית מאומצת, נלמד פרקים נבחרים במתמטיקה, נשמע סיפורים מצחיקים בעלי תבנית לוגית ונתרגל את שכלנו ללא הפסק. המטרה היא להעשיר את הידע, לחבב את המתמטיקה, לחדד את השכל ולהעמיק ערוצי הגיון.

פלסטיק ופולימרים - מנחה: לילך בודנר

כיתות ו

בקורס "פלסטיק ופולימרים" נערוך היכרות עם הפלסטיק לסוגיו, נלמד על תכונות הפלסטיק, המבנה המולקולארי שלו והקשר שבין התכונות למבנה. במהלך הקורס עבדנו  כקהילייה חוקרת, ננסח שאלות מחקר, נתכנן ונבצע ניסויים רבים. נלמד על תהליכי צילוב של פולימרים ועל ההבדל בין צילוב ופילמור. נכיר תכונות המאפיינות פולימרים שונים, נלמד על מבנים של פולימרים וננסה להבין מהו הקשר בין התכונות לבין המבנה הכימי של הפולימר. 

מדע במטבח - מנחה: לילך בודנר

כיתות ה

במהלך הקורס ייחשפו התלמידים לקשר ההדוק שבין המדע למטבח. יכירו מושגים מדעיים תוך כדי בישול וניסויים עם מזון, ילמדו על אבות המזון, תפקידי המזון, מהי חשיבותה של כל קבוצת מזון, על תהליכים כימיים שונים הייחודיים לקבוצות מזון וכיצד הם עוזרים לנו בבישול.

מוזה זזה – מנחה: נגה אלגום

כיתות ד

פיתוח חשיבה אסוציאטיבית ויצירה חופשית רב תחומית מהתחום המילולי לפיסולי. מהצלילי למכחולי .ומעולם המדע המדויק...  אל עולמות האגדה והמשחק נעוף על כנפי הדמיון, מרעיון לרעיון לרעיון! 


 

bottom of page